Ogólnopolska kancelaria Opatentuj.pl

Wszystko o zastrzeżeniu nazwy firmy, produktu, domeny ....
Start

Zastrzeżenie nazwy firmy Katowice
- konsultuj za 0 zł - 500 150 150

Specjalizujemy się w zastrzeganiu nazw

Dlaczego w zastrzeganiu nazw? Zgłaszają się do nas klienci, którzy zostali namówieni na zastrzeżenie oznaczenia słowno-graficznego np. logo firmy z nazwą. Usłyszeli "doda Pani/Pan grafikę i zgłoszenie przejdzie.". Takie podejście nie jest fair. W wielu przypadkach gdy oznaczenie jest opisowe taki klient otrzymuje nie to co chciał. Po takim zastrzeżeniu otrzymuje prawo wyłączności tylko do grafiki. My działamy inaczej - walczymy o to by klient zastrzegł nazwę. Zastrzegliśmy nazwy, które inni oceniali jako niezastrzegalne choć czasem musiało się to odbyć po orzeczeniu najwyższej instacji czyli NSA. Mamy ogromne, ponad 15 letnie doświadczenie w zastrzeganiu właśnie nazw.


Wymyśliłeś/aś nazwę - chroń ją poprzez zastrzeżenie

Z pewnością odczułeś wielką radość gdy wymyśliłeś cenną nazwę np. dla swojego produktu. I właśnie - "wymyśliłeś". Wiele osób intuicyjnie odczuwa, że skoro wymyślili nazwę to przysługują im do niej prawa autorskie. Niestety orzecznictwo poszło w kierunku nieprzyznawania praw autorskich pojedyńczym wyrazom, nawet jeśli zostały one wymyślone przez autorów. Można jednak taką nazwę zastrzec, otrzymać państwowy certyfikat zaświadczający wyłączność jej używania. Skontaktuj się z nami.


Jesteśmy dociekliwi i uspakajamy

Każda sprawa jest dla nas ciekawa dlatego lubimy rozmawiać z klientami. Nie każdą nazwę można zastrzec np. nie można zastrzec nazwy, która opisuje produkt dla którego jest przeznaczona. Dodanie do nazwy grafiki i zastrzeżenie całości nie daje tego o co chodziło wnioskodawcy. Warto już na etapie wyboru nazwy porozmawiać z nami by sprawdzić czy ma ona zdolność do zastrzeżenia. Zdarzają się również rozmowy odwrotne - ktoś zastrzegł nazwę opisową z grafiką i straszy innego uczestnika obrotu, że narusza on jego prawa bo też używa nazwy opisowej. Wtedy krótka rozmowa z nami może uspokoić klienta ponieważ strona nie może zakazywać stosowania opisowej nazwy nawet jeśli jest ona cześcią zastrzeżonego oznaczenia słowno-graficznego (wyjątkiem są nazwy opisowe powszechnie kojarzone z jednym podmiotem).


Nieuczciwy konkurent w Katowicach lub gdzieś w Polsce

Gdy zastrzeżesz nazwę żaden nowy uczestnik obrotu nie będzie mógł z niej skorzystać w twojej branży. Nie będzie miało znaczenia czy jest z Katowic czy z innej miejscowości w Polsce. Certyfikat poświadczy twoje prawo wyłączności w całym kraju. Możesz również zastrzec nazwę na większe terytorium np. na Unię Europejską.


Wyjaśnimy Ci wszystko "krok po kroku"

Potrafimy spojrzeć na sprawę oczami klienta. Nie stosujemy żargonu branżowego w rozmowach. Lubimy rozmawiać z klientami ponieważ pasjonujemy się tą dziedziną. Zadbamy o wszelkie formalności i będziemy w stałym kontakcie na każdym etapie. Masz jakieś wątpliwości zadzwoń - 500 150 150. Rozmawiamy długo i nie odsyłamy do płatności.


Start
Zastrzeżenie nazwy firmy
Zastrzeżenie nazwy produktu
Inne zastrzeżenia
Kontakt